Hup Holland Hup! Холандците победиха Украйна с 3 - 2 в първия мач на тима на Евро

Съдържание:

Anonim

Въпреки че холандският отбор може да не е един от фаворитите за тазгодишното Европейско първенство, Холандия започна солидно в неделя вечерта, след като страната победи Украйна с 3 - 2 в нещо, което се оказа напрегнато и забавен мач.

Холандският отбор спечели победа в тежък мач срещу Украйна

Мачът започна силно за Холандия, когато отборът се изправи срещу Украйна в Йохан Кройф Арена в Амстердам - ​​след 58 минути отборът на Франк де Бур водеше с 2 - 0.Но с течение на времето контролът на Холандия върху мача изглежда се изплъзна и Украйна отвърна, отбелязвайки два гола в 75-ата и 79-ата минути.

С изтичащото време холандският отбор беше под натиск да си върне по-ранната преднина и за щастие на Холандия, само след пет минути от часовника, Дензъл Дъмфрис вкара с глава победния гол. Играчът беше награден с наградата Heineken Звезда на мача.

Приблизително 5,4 милиона души се включиха, за да гледат първия мач на Холандия в Евро, а крал Вилем-Александър и кралица Максима бяха там, за да станат свидетели на победата на страната. Холандският треньор Франк де Бур беше облекчен от победата, като каза, че отборът му е направил „първата стъпка към следващата фаза“, но играчите му казаха, че са разочаровани, че победата не е била лесна.

Холандия ще се изправи срещу Австрия в четвъртък

Дори преди победата в неделя се очакваше Холандия да премине към следващата фаза, тъй като страната беше класирана в група C, заедно с Австрия, Северна Македония и, разбира се, Украйна.йени

Холандия в момента има три точки, но е на второ място в своя басейн след Австрия, след като австрийският отбор победи Северна Македония с 3:1 в неделя следобед. Следващият мач на Холандия ще се проведе на 17 юни от 21:00 часа, където холандският отбор ще се изправи срещу Австрия и се надяваме да претендира за първото място в своята група.