Със седем медала Холандия има най-успешния олимпийски ден от 1928 г

Съдържание:

Anonim

След безспорно бавен и разочароващ старт на Олимпиадата през 2021 г., Холандия изпълзя нагоре в таблицата с медали на петия ден, като спечели два златни, три сребърни и два бронзови медала в рамките на само няколко часа.

Холандските олимпийски отбори печелят седем медала за един ден

Въпреки че Холандия изпрати най-големия си олимпийски отбор в историята и имаше за цел рекордните 33 медала, първите няколко дни в Токио разтревожиха много спортни фенове.След като не успя да си осигури медал в състезанието по крос кънтри колоездене за мъже или шосейното състезание за мъже, катастрофален случай на погрешна комуникация накара твърдата фаворитка Анемик ван Влойтен да завърши втора в шосейното състезание за жени.

Само с три медала за четири дни Холандия зае 31-во място в таблицата с медали - но не за дълго, тъй като холандските атлети се бориха на петия ден. В състезанията по часовник при жените Ван Флойтен поведе убедително, като в крайна сметка спечели златото, а друга холандка - Анна ван дер Бреген, остана трета. В състезанието по часовник при мъжете Том Дюмулен взе сребро.

Докато холандците са известни с уменията си на две колела, успехът дойде и на водата в сряда под формата на един бронзов медал, два сребърни медала и първият златен медал на Холандия от турнира – всички за гребане. С общо 10 медала Холандия вече заема девето място в таблицата с медали, притисната между Франция и Канада.

Предстои още олимпийски успех за Холандия?

Добрите новини не спират дотук. В басейн Арно Каминга се класира за финала на 200 метра бруст в четвъртък. Досега 25-годишният вече спечели сребро на 100 метра бруст. Боксьорката Нушка Фонтийн също се бори за медал и се класира за четвъртфиналите в средна категория. Фонтийн има добър шанс; в момента тя е номер две в света и спечели златото в Рио през 2016 г.

Хокейният отбор на жените продължава да преследва четвъртата си олимпийска титла, осигурявайки си място на четвъртфиналите, след като победи Южна Африка с 5 - 0. Мъжете не изостават много, побеждавайки Канада с 4 - 2 в третата си мач от груповата фаза. Отборът вече е втори в своята група и ще се изправи срещу Великобритания в четвъртък.

В доджото един холандски джудист също има шанс да вземе медал в сряда, докато Сане ван Дайке се бори за бронза. Едуард Гал и Ханс Петер Миндерхуд (и техните коне) също отиват за злато в обездката в сряда сутринта.При още успехи с медали в сряда Холандия ще счупи рекорда си за медали от 1928 г., когато страната спечели четири златни, един сребърен и два бронзови медала само за един ден.

РЕДАКТИРАНЕ: Сане ван Дайке взе бронз в състезанието по джудо за жени до 70 кг в сряда следобед, осигурявайки на Холандия осмия си медал за деня и счупвайки дневния рекорд от 1928 г. Холандия вече има 11 медала.йени